Cze 17
2014

Budowa sieci wodociągowej

U mnie nie wykonali w dalszym ciągu kanalizacji. Jest to dla mnie potężny ambaras, albowiem nieprzerwane wypróżnianie dołu z szambem stało się trudne i kosztowne.

Kanalizacja centralna

Wyraźnie pragnęłabym mieć kanalizację centralną, lecz w naszej mieścinie kanalizacja powstanie ledwo za nie wiadomo ile lat. Dotychczas robią drugą wioskę i marzę, iż ta okaże się w następnej kolejności. Zastanawiałam się także o własnej oczyszczalni ścieków, ale to po pierwsze wydatek, poza tym powinno się pamiętać o dosypywaniu tych chemicznych odczynników, i ja posiadam z tym kłopoty.

Dodatkowo nie nie mam wiedzy, czy mi na taką oczyszczalnię rada gminy zgodzi, albowiem wzdłuż mojej ziemi przebiega rzeczka. Na szczęście były zrobione w naszej okolicy wodociągi. Wodociąg ogólnie dostępny to wielkie udoskonalenie. Dziś wydobywanie wody studziennej nawet na oddalonej od cywilizacji wsi bywa teraz przeżytkiem i nawet jak nie ma wodociągów państwowych, to ludziska tworzą dla siebie własne wodociągi dla siebie, albo razem dla wielu gospodarstw.

Jest to potężny rozwój, albowiem niemniej jednak woda w rurach to niezwykle przydatna kwestia. W czasach dawnych na każdych miejscowościach siedziby miały w posiadaniu jedynie studnie. W domku, w którym dziś jestem obecna, był pierw prywatny hydrofor ze potoku, lecz najczęściej ulegał awarii i gdy zakładano wodociąg ogólnie dostępny w pośpiechu nasz dom przyłączyłam i niezmiernie do tej pory jestem zadowolona. Oczywiście musi się za to wnosić opłaty każdego miesiąca, ale jest to w istocie potężna łatwość i ułatwienie życia.

Źródło: instalacje sanitarne Poznań

This entry was posted in Domostwo and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.