Maj 09
2016

Przeczytaj jak ważny jest dobór idealnych kremów dla naszej skóry

Część spośród nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem cery. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy wyjątkowo istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy dobrać puder na wieczorowe wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany kosmetyk utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Dodatkowo, pożądane jest, żeby nasza skóra w blasku reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy wybierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo precyzyjnie ukrywające wszelkie mankamenty na skórze, a także matujące. Jeśli jeszcze, będziemy chciały osiągnąć efekt estetycznej cery, wtenczas warto wykorzystać puder sypki, który w idealny sposób spowoduje, że skóra będzie matowa i tym samym idealnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Bowiem w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie kosmetyki z twarzy po prostu spływają. Stąd, nakładanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, dobierać lekki podkład o bardzo płynnej konsystencji i do tego, jeśli zajdzie taka potrzeba, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, aby uprościć wszystkim kobietom wybór podkładu, przekażemy kilka naszych wskazówek. Wiemy dobrze, że dobór właściwego podkładu jest szczególnie duży.

Część spośród nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najwłaściwiej jest dobrać podkład do rodzaju cery. Przykładem może być cera tłusta, do której należy zastosować podkład nawilżający i równocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład był odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani też za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, bowiem te wyróżniki są kwestią indywidualną. Namawiamy do profesjonalnego ocenienia rodzaju cery, bowiem z pewnością usprawni to wybór wszelkich stosowanych kosmetyków.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.